Eğlence , Teknoloji , Bilim , Bilgisayar , Bilişim , İlginç , Haber ve Daha Fazlası Bu Blog'da !

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nda alınan karar uyarınca okullarda Steve Jobs, Bill Gates gibi teknoloji girişimcilerinin nasıl başarıya ulaştıkları anlatılacak.
Steve Jobs,Bill Gates,teknoloji,eğitim
Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK) Türkiye’nin 2023 yılınakadar Ar-Ge ve teknolojik alandaki yol haritasını belirledi.

Üniversiteler girişimcilik ve yenilikçilik konusunda yarışa sokulurken, akademik yükselmede patent ve buluş sayısı da dikkate alınacak. Üniversitenin imkanlarıyla buluş yapan, patent alan öğrencinin, akademisyenin aldığı patent üniversite koruması altında olacak. Patent devam ettiği sürece hem üniversite hem de öğrenci lisanslamadan doğan üretimden pay alacak.

İlköğretim çağından itibaren öğrencilere Steve Jobs, Bill Gates gibi teknogirişimcilerin başarı hikayelerinin anlatılacağı girişimcilik dersleri verilecek. Oluşturulacak bir komisyon tarafından kamu ihale kanununda değişiklik yapılarak pahalı da olsa ileri teknoloji transfer eden kişilere kamu alımlarında öncelik verilecek.2016 yılı itibariyle tüm Büyükşehirlerde, 2023 itibariyle de 81 ilde bilim merkezleri kurularak çocukların ve gençlerin bilime olan ilgi ve merakları artırılacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: