Eğlence , Teknoloji , Bilim , Bilgisayar , Bilişim , İlginç , Haber ve Daha Fazlası Bu Blog'da !

ABD’nin Milwaukee kenti hayvanat bahçesinin orangutanları, tablet bilgisayarlar ile oynamaktan büyük zevk alıyor.
tablet bilgisayar,orangutan,iPad 2,goril
Amerikan Milwaukee-Wisconsin Journal Sentinel gazetesinde çıkan habere göre, bir hayvansever tarafından bağışlanan iPad’ler Mayıs ayından bu yana hayvanat bahçesinin üç orangutanına haftada birkaç kez zaman geçirmeleri için veriliyor.

Tablet bilgisayarlara çok çabuk alışan tüylü teknoloji tutkunlarının iPad’leri ile yaptıkları arasında, parmak boyası ve müzik gibi ücretsiz uygulamalar ile oynamak ve hayvanat bahçesindeki diğer hayvanların videolarını izlemek gibi faaliyetler bulunuyor.

Hayvanat bahçesinin yetkilileri, bu hayvanların iPad aracılığıyla diğer hayvanat bahçelerindeki orangutanlarla temas kurabilmeleri için Skype internet görüntülü sohbet programını kullanmayı düşünüyorlar.

Çok güçlü olmalarından ötürü iPad’leri tutmalarına izin verilmeyen orangutanlar, uzaktan tutulan cihazı kafesin parmaklığından uzanarak, parmaklarıyla kullanıyorlar.

Projeyi destekleyenler, bu amaca uygun tasarlanmış ve güçlendirilmiş cihazlar geliştirilmesini bekliyorlar.

Milwaukee hayvanat bahçesindeki iPad projesinin, 1 Nisan’da bir gorilin bu cihazı kullanmasıyla ilgili yapılan şakanın ardından başlatıldığı belirtiliyor.

Hayvanat bahçesinin goril bölümü sorumlularından Claire Richards, Facebook sayfasından, gorillerden biri için bir iPad istediğini yazmıştı.

Ancak goriller iPad’den korktular ve hep uzak durdular. Richard, “Gorillerin hepsi tablet bilgisayardan çok korktu. Onlar başka bir tür. Orangutanlar herşeyi merak ediyor, gorillerse herşeyden korkuyor” dedi.

Nesli tükenmekte olan orangutanları kurtarmak için çalışan Orangutan Outreach adlı bir kar amacı gütmeyen kuruluş, bu projenin benzerlerinin başka hayvanat bahçelerinde de hayata geçirilmesi için çalışıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: